Çay Köşkü
  Yükleniyor...

Doğal Çaylar

Nane Limonlu Çay

Mide ağrılarını geçirir. Bulantıyı önler. Migren, uykusuzluk, baş dönmesi ve nezleye iyi gelir. Mide spazmlarını giderir. Kronik  karın ağrılarını giderir. Gaz söktürücü. Kramp  giderici, ağrı kesici ve antiseptik özellikleriyle  ferahlatıcı özellikleri vardır.


Portakal / Elma Çayı

Sindirim sistemine olumlu etkileri vardır. Soğuk algınlığı, öksürük, ses kısıklığına karşı kullanılır. Yatıştırıcıdır. Uyku verir, içindeki C  vitamini ve pektin oldukça faydalıdır.  Kolesterolü düşürür, idrar ve hacet  yollarındaki sorunları giderir. Vücudun su  dengesini korur. Yüksek derecede potasyum  içerir. Cildin kurumasını sağlar. Kırışıklıkların  meydana gelmesini önler. Kasları  kuvvetlendirir. Damar sertliğini önler. Hazmı  kolaylaştırır. Kalp krizi önlemede faydalıdır.  Bulantı ve kusmayı gidermede etkilidir.

Isırgan Çayı

İdrar arttırıcı özelliğe sahiptir. Organizmanın yıkım ürünlerine temizleyici metabolizmayı uyarıcı ve kuvvet verici, idrar yolları  iltihabında ödem çözücü özelliğe sahiptir.  Toksin atıcı, bakterilere karşı koruyucu etkisi  vardır. Kalbe faydalıdır.


Melisa Çayı

Yapraklar yatıştırıcı, mîdevî, gaz söktürücü, terletici ve antiseptik etkilere sâhiptir. Huzursuzluk ve sıkıntıları giderir. Hafıza  zayıflığına faydalıdır. Baş dönmesi ve kulak  çınlaması gibi şikayetleri keser. Hazımsızlık,  baş ağrısı ve migrende de faydalıdır. Daha  çok çay hâlinde kullanılır. Balgama ve sedef  hastalıklarına çok faydalıdır. Kalbe kuvvet ve  ferahlık verir. Çarpıntı ve sıkıntıyı uzaklaştırıp  zihni açar. Akrep sokmalarında yakı yapılırsa  faydalıdır. Diş ağrılarını dindirir.

Ihlamur Çayı

Ihlamur çiçeği yatıştırıcı, idrar verici, göğüs yumuşatıcı ve balgam söktürücü ve gıcık giderici olarak çay halinde kullanılır.Ihlamur  çiçeği banyosunun da yatıştırıcı bir özelliği  vardır. Balla karıştırılıp içilirse mide ülserine  faydalıdır. Kan dolaşımını düzenler.  Öksürüklerde yumuşatıcı rahatlatıcı ve  erletici etkilere sahiptir.

Kuşburnu Çayı

Çok yoğun vitamin zenginliği nedeniyle gözlerin dostudur. Vücuda dirilik sağlar. 100 gram kuşburnunda bir sandık portakala  eşdeğer C, B1 ve B12 vitamini vardır.  Besleyicidir. İyi bir raşitizm ilacı, etkin bir kan  temizleyicisidir. Güçlü bir kurt düşürücü ve  bağırsak yumuşatıcısıdır. Mide kramplarına  ve sindirim sistemi zorluklarına karşı  faydalıdır. Enfeksiyonlara ve bulaşıcı  hastalıklara karşı vücut direncini arttırır.  Nezle ve gribe karşı koruyucudur. Kuşburnu  A vitamini ve karotenoidler içermesi  nedeniyle gece körlüğü ve diğer göz  problemlerine iyi gelir ve bağışıklığı arttırır.  Kansere karşı koruyucu etkisi vardır.  Romatizma ağrılarını gideriyor. Basur  tedavisinde iyi sonuç veriyor.

Bize Ulaşın

 Bakacakkadı Beldesi 100. Yıl Caddesi
      No: 20 Gökçebey, Zonguldak


 +90 (372) 532 82 72 (pbx)


 +90 (535) 105 04 20


 +90 (372) 532 82 71


 info@filyosecopark.com


İnsan Kaynakları Formuna ulaşmak için buraya tıklayın!..

Size Ulaşalım